Wideodomofony

WIDEODOMOFON – CO TO ZA URZĄDZENIE?

Marzysz o bezpiecznym domu? Cenisz sobie spokój i prywatność? Lubisz mieć nad wszystkim kontrolę?
Zapoznaj się z poniższym opisem i dowiedz się, w jaki sposób takie urządzenie jak wideodomofon może Ci w tym pomóc.

CZYM JEST WIDEODOMOFON?

Wideodomofon (nazywany również wideofonem) to urządzenie, którego głównym zadaniem jest połączenie dwóch funkcji: umożliwienia komunikacji słownej oraz podgląd na osobę, która chce wejść na naszą posesję bądź do naszego domu. Najczęściej kamera instalowana jest na bramie wjazdowej lub też przy drzwiach wejściowych. Jej praca polega na pokazywaniu obrazu pozyskanego z zewnątrz na monitorze umieszczonym wewnątrz naszego mieszkania. W przypadku wideodomofonu komunikacja wizualna pomiędzy osobami jest jednostronna – tylko osoba będąca w domu widzi, kto znajduje się na zewnątrz. Komunikacja głosowa działa na takiej samej zasadzie jak w przypadku domofonu.

 

WIDEODOMOFON S03MP ORAZ S06

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wideodomofonów SIP. Na uwagę zasługują zwłaszcza dwa modele – Safe S03MP oraz S06. Oba warianty posiadają niesamowicie wytrzymałą obudowę, która chroni urządzenie nie tylko przed warunkami atmosferycznymi, ale również aktami wandalizmu. Sprzęt może pracować zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach (od -40°С do + 50°С). Dzięki wykorzystaniu diody IR urządzenie może pracować również w nocy bez problemów w przekazywaniu obrazu. Stopień zabezpieczenia kamery, tzw. klasa szczelności kształtuje się na poziomie IP65, co interpretuje się jako całkowitą ochronę przed wnikanie pyłu oraz przed strumieniami wody.

Wideodomofon VOIP Safe wyposażony jest w przetwornik obrazu Sony (Effio-E DSP lub Exmor 1.3 MP). Dodatkowo w wersji S06 znajduje się wbudowana pamięć wewnętrzna microSD o pojemności 8 GB. Nagrania mogą być zapisywane na dysku twardym lub serwerze FTP, co niewątpliwie jest dużym udogodnieniem. Wideodomofon IP Safe posiada również funkcję wysyłania zdjęć osób odwiedzających na nasz adres e-mail. Rejestrowanie obywa się, zależnie od wybranej opcji, na ruch bądź ciągle.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii D-WDR, odpowiadającej za szeroki zakres dynamiki cyfrowej, można uzyskać lepszą jakość oraz łatwiejszą identyfikację obrazu (nawet elementów, znajdujących się w ciemniejszych częściach zasięgu obrazu). Ponadto urządzenie redukuje szumy 2D / 3DNR.

W zestawie wraz z wideodomofonem użytkownik otrzymuje bezpłatną aplikację, która umożliwia m.in. zdalny dostęp do bramofonu w czasie rzeczywistym – zarówno przy użyciu komputera, jak i urządzeń mobilnych. Dodatkowym atutem jest uchwyt mocujący, który pozwala na regulację kąta widzenia w poziomie do 180°. Przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu można uzyskać możliwość pracy bezprzewodowej – takie rozwiązanie w dzisiejszych czasach jest o wiele bardzie pożądane niż przewodowy sposób połączenia. Do jednego bramofonu można podłączyć kilku użytkowników, co sprzyja wygodzie i funkcjonalności wideodomofonu IP.

A co z kwestią zasilania? Urządzenie może byś zasilane za pomocą PoE bądź standardowo (12VDC).