Wideodomofony IP – kolejne zastosowanie

WIDEODOMOFONY IP – KOLEJNE ZASTOSOWANIE

wideodomofon, wideodomofon IP, Safe IP, domofon, wideofon VOIP, bramofonWideodomofony IP dzięki swej funkcjonalności, inteligencji oraz szerokim zastosowaniom. To nie tylko idealne rozwiązanie dla mieszkań jednorodzinnych czy bloków wielorodzinnych, lecz również różnego rodzaju urzędów, jednostek policji, wojska, straży pożarnej czy innych obiektów, które wymagają najwyższej jakości ochrony i kontroli dostępu.

Dzięki temu, że urządzenia wykorzystują sieć Ethernet (lokalną sieć komputerową) nie tylko zostają obniżone koszty wykonania odpowiedniej instalacji w budynku, lecz także zostaje uproszczony proces przyłączania. Oryginalne oprogramowanie umożliwia instalację aplikacji zarządzającej wideodomofonami IP na terenie danego obiektu na dowolnym komputerze w urzędzie, jednostce wojska czy policji.

Zaawansowana technologia umożliwia instalację wielu bramofonów SIP IP w jednym obiekcie. Ponadto jedno tego typu urządzenie może być obsługiwane przez wiele osób, użytkownicy systemu muszą znać hasła dostępowe, w innym wypadku nie mogą korzystać z systemu. Niewątpliwie zwiększa to bezpieczeństwo oraz wygodę użytkowania.

wideodomofon, wideodomofon IP, Safe IP, domofon, wideofon VOIP, bramofonRzeczą bardzo istotną jest fakt, iż kontroler przekaźnikowy jest zamontowany osobno. Pozwala to na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa poprzez gwarancję, że urządzenie nie zostanie rozkręcone i rozmontowane przez osoby niepowołane. Możliwość szyfrowania połączenia pomiędzy bramofonem a kontrolerem zapewnia ochronę przed włamaniem się do systemu wideodomofonów IP znajdujących się w danym obiekcie oraz bezprawnego wejścia do danego budynku.  Wszystko to dzięki specjalnej metodzie szyfrowania, połączenie pomiędzy domofonem a podłączonymi do niego urządzeniami może odbywać się za pomocą magistrali 1-Wire urządzenia  otworzą się tylko po sprawdzeniu zgodności kodu zabazpieczającego domofon.
Haker nie będzie miał dostępu do zarządzania wejściami nawet w przypadku, gdyby będzie miał dostęp fizyczny do przewodu domofonu i użył metody Brute Force (wszystkie możliwe kombinacje kodu).

Bramofony IP to świetne rozwiązanie, które pozwala zarejestrować obraz wraz z dźwiękiem wszystkich zdarzeń, które mają miejsce przed wejściem do budynku. Zastosowanie wysokiej jakości kamer umożliwia otrzymanie obrazu o bardzo dobrej rozdzielczości i jasności, nawet w przypadku trudnych warunków oświetleniowych. Możliwość wyboru trybu nagrywania (ciągły bądź na żądanie) pozwala na śledzenie aktualnej sytuacji na zewnątrz. Niejednokrotnie bramofony safe IP wykorzystywane są również jako standardowe kamery IP.