Wideodomofon IP w domach jednorodzinnych – obsługa przez starszych ludzi

Wielu instalatorów uważa, że wideodomofon IP  przeznaczony jest włącznie dla osób, które posiadają zdolności manualne do obsługi smartfona. Rozwijając tę myśl dalej: ludzie w podeszłym wieku często nie potrafią obsługiwać urządzeń mobilnych i co za tym idzie wideo domofon IP nie jest im przeznaczony. Firma HatPol ma rozwiązanie dla tego typu problemu, wprowadzając na rynek słuchawkę marki Safe S65IP umożliwiamy instalację, która jest wyposażona w najnowszą technologię, a jednocześnie osoby przyzwyczajone do obsługi zwykłych słuchawek domofonowych mogą swobodnie korzystać z domofonu IP.

wideodomofon ze szkła

Dzięki słuchawce Safe użytkownik może podnieś słuchawkę, odebrać rozmowę oraz otworzyć drzwi, bramę wjazdową czy bramę garażową. Komunikacja audio jest w trybie full-duplex i rozmowa jest w ręcz idealna, nie różniąca się niczym od rozmowy przez telefon stacjonarny.

słuchawka do dodmofonu IP PoE

Dzięki specjalnie przygotowanej integracji technologii VOIP z aplikacjami Safe Intercom możemy swobodni korzystać z naszych smart fonów, przeglądać obraz wideo w dowolnej chwili, otwierać drzwi, przewijać obraz z innych kamer IP, oraz wiele innych

Wyobraźmy sobie sytuację, gdzie wszystkie urządzenia mobilne rozładowały się. Dzięki zasilaniu PoE nasza słuchawka IP S065 jest ciągle w stanie czuwania i zawsze będzie dzwonić bez znaczenia urządzenia mobilne, czy dostęp do Internetu..

Inną wygodną opcją w jaki wyposażony jest wideodomofon IP jest możliwość rozłączenia dzwonka słuchawki jeśli inny domownik odbierze rozmowę na aplikacji Safe. Np.: Jeśli siedzisz wygodnie w fotelu i pijesz kawę, przychodzi do Ciebie gość, który naciska na przycisk wideodomofonu, słuchawka IP dzwoni sygnałem wielu powtórzeń, jeśli masz smart fon obok siebie nie musisz wstawać, aby odebrać rozmowę na słuchawce ip tylko wystarczy nacisnąć przycisk słuchawki na aplikacji Safe Intercom a dzwonek w S65IP automatycznie przestał dzwonić a Ty możesz swobodnie porozmawiać i otworzyć drzwi używając wideodomofonu ip poprzez swoje urządzenie mobilne.

Przy odpowiedniej konfiguracji unifon IP marki safe może służyć jako zwykły telefon stacjonarny.. Można podłączyć się pod odpowiedni serwer np: FCN.pl przenieś numer stacjonarny i korzystając jak przez zwykły telefon jednocześnie obniżając koszty połączenia.

telefon stacjonarny + domofon

Reasumując, wideodomofon IP Safe jest idealny dla każdego i nie musi sprawiać nikomu trudności w obsłudze..

Po niżej krótki film, jak należy dokonać konfiguracji wideo domofon IP + Słuchawka IP Marki Safe.